...
OLEME AVATUD! EESTI SUURIM CHANEL JA DIOR PARFÜÜMIDE KOGU!

Ilurutiinid keskkonnasõbralikumaks - kas see on võimalik?

Ilutööstus on üks kõige loovamaid ja innovaatilisemaid sektoreid maailmas, kuid sellel on ka märkimisväärne keskkonnamõju. Alates pakendijäätmetest kuni vee tarbimise ja süsinikdioksiidi heitmete kogusteni – on palju probleeme, millega tuleb tegeleda. Selles artiklis uurime mõningaid viise, kuidas saate oma ilurutiini keskkonnasõbralikumaks muuta, järgides mõningaid uusimaid trende ja tehnoloogiaid selles valdkonnas. Käsitleme nelja peamist teemat:

 • Täidetavad ilu- ja kosmeetika pakend
 • Veevaba koostis ja vee säästmine
 • Vähese süsinikusisaldusega materjalid ja biotehnoloogiad
 • Taaskasutatav ilu ja ringmajandus

Täidetavad ilu- ja kosmeetika pakend

Üks suurimaid jäätmed allikaid ilutööstuses on kahjuks pakendid. Zero Waste Europe’i aruande kohaselt toodab ülemaailmne kosmeetikatööstus igal aastal 120 miljardit ühikut pakendeid, millest enamik satub prügilatesse või ookeani. Selle probleemi lahendamiseks on paljud kaubamärgid pöördunud korduvtäidetavate ilutoodete poole, mis võimaldavad tarbijatel oma pakendeid korduvkasutada ja osta uute toodete asemel toote korduvtäidetavas pakendis. See vähendab jäätmeid, säästab raha ja vähendab süsinikdioksiidi heitkoguseid.

Mõned näited eesmärgi poole tehtud sammudest on siin:

Kérastase

Luksuslik juuksehooldus bränd pakub šampoonide, palsamite ja hooldusvahendite valikut, mis on elegantsetes klaaspudelites. Pudeleid saab salongides või kodus uuesti täita.

Diptyque

Prantsuse parfüümimaja on toonud turule kätepesu ja kehakreemide sarja, mis on kaunites klaaspurkides, mida saab uuesti täita.

L'Occitane

Looduslik nahahooldus bränd on paigaldanud 10 oma kauplusesse Ühendkuningriigis ja Iirimaal täitepunktid, kuhu kliendid saavad tuua oma tühjad pudelid ja täita need oma lemmiktoodetega.

Teine võimalus muuta pakendid jätkusuutlikumaks on muuta need väärtuslikumaks ja ihaldusväärsemaks. Mõned kaubamärgid loovad pakendeid, mida tarbijad sooviksid pigem säilitada ja eksponeerida kui ära visata. Sellised pakendid võivad olla kunstilised, luksuslikud või nutikad ning võivad suurendada kasutajakogemust.

Mõned näited sellistest pakenditest:

Guerlain

Prantsuse parfüümimaja on teinud koostööd kunstnik Tarek Benaoumiga, et luua oma ikoonilise lõhna Shalimar jaoks piiratud koguses pudel, millel on araabia kunstist inspireeritud kalligraafiline kujundus.

Chanel

Ikooniline moemaja tõi välja uue versiooni oma parfüümist nr 5, mis kannab nime No. 5 L'Eau On Hand Cream ja on elegantses munakujulises karbis, mis mahub peopessa.

Lancôme

Prantsuse ilubränd on välja töötanud nutika nahahooldusseadme nimega Lancôme Advanced Génifique Microbiome Sensor, mis on varustatud korduvkasutatava anduriga, mis mõõdab naha mikrobioomi tasakaalu ja annab personaalseid soovitusi.

Veevaba koostis ja vee säästmine

Vesi on üks kõige väärtuslikumaid ressursse planeedil, kuid see on ka üks kõige rohkem raisatud ressursse. ÜRO andmetel elab rohkem kui 2 miljardit inimest riikides, kus valitseb veepuudus. 2025. aastaks elab pool maailma elanikkonnast veepuudusega piirkondades. Ilutööstus on üks peamisi vee tarbijaid nii toodete tootmisel kui ka kasutamisel. Siiski on üha enam hakatud kasutama veevabu koostisosi, mille koostises või kasutamisel ei kasutata vett peaaegu üldse.

Mõned näited veevabadest toodete versioonidest on järgmised:

 • Pulbrilised versioonid: Need on tooted, mis on pulbrina ja mida saab vajadusel aktiveerida vee või muude vedelikega. Sedasi saab tootmisprotsessis vett säästa ja vältida niiskusest tulenevat saastumist. Mõned näited on järgmised: Ethique’i šampoonipulgad, mis on kontsentreeritud tahked šampoonid ja näiteks Bybi Swipe Clean, mis on puhastav õlipulber.
 • Syndet: nendel toodetel on pH madalam kui traditsioonilistel seebidel ja mis suudavad puhastada nahka, ilma et see eemaldaks selle looduslikke õlisid. Samuti säästab nende kasutamine vett, kuna nõuavad vähem loputamist. Mõned näited on järgmised: 
  1. CeraVe’s hydrating cleanser bar, mis on seebivaba puhastusvahend
  2. Dove’s beauty bar, mis on mahe puhastusvahend
  3. Sebamed’s cleansing bar, mis on seebivaba puhastusvahend tundlikule nahale.

Madala süsinikusisaldusega materjalid ja biotehnoloogia

Ilutööstus on üks peamisi nafta keemiatoodete tarbijaid, mis on saadud fossiilkütustest ja millel on märkimisväärne süsiniku jalajälg. Siiski on olemas palju uusi materjale ja tehnoloogiaid, mis võivad asendada naftakeemiaid ja vähendada süsinikuheitmeid. Mõned on mõned tehnoloogiad, mille käigus on võimalik materjale koguda:

 • Süsinikdioksiidi kogumine: See on protsess, mille käigus püütakse kinni tööstusprotsesside süsinikdioksiidi heitkogused ja muundatakse need kasulikeks toodeteks. Näiteks LanzaTech on välja töötanud tehnoloogia, mis seob süsinikdioksiidi terase tehastest ja muudab selle etanooliks, mida saab kasutada biokütusena või keemilise toorainena.
 • Mikroorganismid: Need on elusorganismid, nagu bakterid, seened ja vetikad, mida saab kasutada uute materjalide ja koostisosade tootmiseks. Näiteks Geltor on välja töötanud tehnoloogia, mis kasutab mikroorganisme nahahooldustoodete jaoks mõeldud kollageeni tootmiseks, mis on säästvam ja eetilisem kui traditsiooniline loomset päritolu kollageen.
 • Biotehnoloogiad: Need on tehnoloogiad, mis kasutavad bioloogilisi süsteeme, nagu ensüümid, valgud ja DNA, et luua uusi materjale ja koostisosi. Näiteks Amyris on välja töötanud tehnoloogia, mis kasutab pärmi, et toota skvalaani, niisutavat koostisosa, mida tavaliselt saadakse hai maksaõlist.

Taaskasutatav ilu- ja ringmajandus

Ka ilutööstus on hakanud omaks võtma ringmajanduse põhimõtteid, mille eesmärk on vähendada jäätmeid ja maksimeerida ressursside kasutamist. Ringmajandus põhineb kolmel põhimõttel: ringlussevõtu kujundamine, jäätmetekke vältimine ja toodete korduvkasutamine. Siin on mõned näited kuidas ilutööstus ringmajandusse panustab:

 • Ringlussevõetud materjalid: Sellised kaubamärgid nagu Garnier ja L’Oréal kasutavad oma pakendite valmistamiseks ringlussevõetud plasti, mis aitab vähendada jäätmeid ja süsinikdioksiidi heitkoguseid.
 • Ümbertöödeldud koostisosad: Sellised kaubamärgid nagu UpCircle Beauty ja REN Clean Skincare kasutavad oma toodete loomisel taaskasutatud koostisosi, nagu kohvipuru ja puuvilja kivid, mis aitavad vähendada jäätmeid ja edendada jätkusuutlikkust.
 • Toote tagasivõtu programmid: Sellised kaubamärgid nagu MAC Cosmetics ja Kiehl’s on käivitanud toodete tagasivõtu programmid, mille raames kliendid saavad oma tühjad pakendid kauplustesse tagasi anda, et need ringlusse võtta või uuesti kasutada.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on palju võimalusi, kuidas saab ilutööstus ja ka sina muuta oma ilurutiini keskkonnasõbralikumaks. Järgides viimaseid trende ja tehnoloogiaid selles valdkonnas on võimalik vähendada jäätmeid, säästa ressursse ja edendada jätkusuutlikkust. Taastäidetavad ilutooted, veevaba koostis, vähese süsinikdioksiidiheitega materjalid, biotehnoloogia, taaskasutatud ilutooted ja ringmajandus on vaid mõned näited säästvatest tavadest, mida saab ilutööstus kasutusele võtta, kuid tehes oma ilurutiinis väikseid muudatusi, saate avaldada ka teie suurt mõju keskkonnale.

Kirjuta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Telli meie uudiskiri, et saada teavet uute toodete, uuenduste, artiklite ja kampaaniate kohta

Uudiskirjaga saadame pakkumisi, mida tavakliendile me ei tee, samuti saate esimesena teada meie portaali uutest võimalustest ja ilumaailma huvitavatest nippidest, trikkidest ja uudistest.

Uudiskirjaga liitumine ei ole kohustuslik ja sellest on võimalik loobuda kui klikkad kirja lõpus asuvale eemalda mind uudiskirjast lingile.

Tellimisel nõustute meie kasutustingimustega ning privaatsuse ja küpsiste poliitikaga.

Vajad kiirelt abi?
(+372) 5608 8308

ESSENSA.ee sotsiaalmeedias

Why painful the sixteen how minuter looking earnest husband.
Klienditoe tööaeg

E – R : 10.00– 17:00

© 2023-2024 | ESSENSA.ee – Loata sisu kopeerimine keelatud!

Kliendi konto
Tellimuste jälgimine
Pood
Essensa leiunurk
Essensa VIP tooted
TOP kategooriad
Naiste parfüümid
Meeste parfüümid
Naiste deodorandid
Peitekreemid
Lauvärvid

© 2023-2024 | ESSENSA.ee